Pioneer Funds – Global High Yield

16. 10. 2017 | Investice

V dnešní době nízkých úrokových sazeb a jejich očekávaného zvýšení ze strany centrálních bank je pro konzervativního investora obtížné najít perspektivní investiční příležitost do dluhopisů, která by něco vynášela. Výnosy do splatnosti jsou u státních dluhopisů proklatě nízko a najít možné řešení je velmi obtížné.

Alternativou státních dluhopisů jsou tzv. korporátní dluhopisy (anglický termín high yields) s vyšším stupněm rizikovosti a vyšším potenciálem výnosu.

Korporátní dluhopisy z celého světa

Jednou z investičních příležitostí na českém trhu je dluhopisový fond Pioneer Funds – Global High Yield. Fond může investovat do státních a firemních dluhopisů z celého světa včetně rozvojových zemí, případně může držet hotovost nebo investovat do nástrojů peněžního trhu.

Fond je řízen zkušenými manažery ze zavedené investiční společnosti Amundi Asset Management. Přidanou hodnotou je i aktivní zajištění do české koruny. Investor tak nemusí řešit měnové riziko spojené s investicí do zahraničních cenných papírů.

Jak už název fondu napovídá, fond je zaměřen na doručování vyššího výnosu z dluhopisových nástrojů investorům. Výhodou je i široká diverzifikace, fond v průměru drží více než 450 pozic převážně ve firemních dluhopisech. Roční výnos do splatnosti činí 5,98 %, průměrná životnost portfolia je 4,98 let.

Fond je vhodný jako konzervativní část portfolia investora, případně jako samostatná konzervativní investice se zajímavým potenciálem výnosu. Doporučený je střednědobý nebo dlouhodobý investiční horizont.

Ke stažení

Podrobnou charakteristiku fondu, včetně klíčových informací a poslední zprávy portfolia manažera, naleznete zde.

Sdílej
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Autor:

Další články

13. 2. 2017 | Investice

Jak začít investovat?

Tvořit rezervu by si měl každý. Pokud nevíte, jak začít investovat, můžete se obrátit na nějakého odborníka a nebo si přečíst článek, kde se dozvíte základní informace o tom, na co se před investicí zaměřit.

Pokračovat ve čtení »
« Zpět na seznam článků

Specializuji se na komunikaci s veřejností a sleduji zajímavosti z oboru investování a tvorby rezerv.

Ing. Jana Nevrlová