Vyšší výnosy díky fondům kvalifikovaných investorů

5. 6. 2017 | Investice

Možná již dávno víte, že peníze na běžných účtech ztrácejí na hodnotě a proto také investujete. Jsou pro vás však výnosy u vašich investic stále nízké? Nespokojíte se s výnosy, které přináší podílové fondy? Pak právě pro vás můžou být vhodné fondy kvalifikovaných investorů.

Fondy kvalifikovaných investorů (FKI) jsou určeny klientům, kteří mají velké množství znalostí a zkušeností s investováním na kapitálových trzích. Jsou vhodné pro investory, kteří si sami chtějí určit, do jakého odvětví budou investovat.

Tyto fondy poskytují zajímavé investiční příležitosti a možnost investování do netradičních skupin aktiv. Proto mají tyto fondy vysoké finanční nároky na minimální vklad do fondu. Minimální investice jsou od 1 milionu korun.

Protože je investice do FKI omezena právě touto minimální investicí, znamená to, že tyto fondy nejsou přístupné každému. Jsou pouze pro užší skupinu investorů a tím získávají na exkluzivitě.

U FKI má každý investor možnost vybrat si odvětví, do kterého by rád investoval své volné finanční prostředky. Dle charakteru fondů lze dosahovat zajímavých výnosů i při nepříznivém vývoji burzovních trhů. FKI slouží jako nástroj pro diverzifikaci portfolia a existuje u nich možnost nadstandardní výkonnosti.

Jaké FKI jsou dostupné na českém trhu?
  • Nemovitostní FKI

Aktuálně nejvíce přibývá fondů nemovitostních. Tyto fondy se mohou soustředit na nemovitosti komerční, jako jsou například kancelářské budovy, nebo se mohou zaměřit spíše na nemovitosti průmyslové, což můžou být například výrobní haly nebo sklady. Existují i fondy, které investují například do zemědělské půdy.

Tyto FKI nemovitosti fyzicky vlastní a následně je pronajímají. Investorům plyne zisk z pronájmu těchto nemovitostí případně z jejich prodeje.

  • Private Eqity

FKI investují peníze do malých a středně velkých společností. Tyto fondy se mnohdy ani nespecializují na konkrétní odvětví, ale využívají investiční příležitosti napříč obory. Investují především do společností, které mají potenciál růstu a produkují vysokou přidanou hodnotu.

  • Eko – energetické

Tyto fondy se zaměřují na investice do vodních, větrných a solárních elektráren a jsou oblíbeně především u investorů, kteří si dobře uvědomují, že lidé budou přírodní zdroje využívat k výrobě elektrické energie stále více.

  • Ostatní

Některé fondy se zaměřují na velice specifické oblasti investování. Pro milovníky aut je vhodný automobilový fond, pro zkušené investory, kteří rádi obchodují s opcemi, je to opční fond.

Sdílej
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Autor:

Mohlo by Vás také zajímat:

Přečtěte si Asset management
Stáhněte si Návod na rezervu

Další články

19. 6. 2017 | Investice

Co dělají banky s měnovými rezervami?

Napadlo vás někdy, co dělají centrální banky s volnými měnovými rezervami? Myslíte si, že je mají uloženy na účtech? Většina centrálních bank investuje své měnové rezervy do dluhových cenných papírů a do zlata. Stále více však přibývá centrálních bank, které tyto peníze investují také do akcií. Česká národní banka není výjimkou.

Pokračovat ve čtení »
« Zpět na seznam článků

Specializuji se na komunikaci s veřejností a sleduji zajímavosti z oboru investování a tvorby rezerv.

Ing. Jana Nevrlová