Korporátní dluhopis MS Invest 5,50/22

11. 10. 2017 | Investice

Chcete podpořit úspěšný developerský projekt? Nyní máte příležitost investovat do pětiletého korporátního dluhopisu s výnosem do splatnosti 5,5 % p.a., který vydává developerská společnost MS Invest, a.s.

 

O společnosti MS Invest

Společnost MS Invest má zkušenosti v oblasti developmentu již od roku 1998. Na počátku své existence se MS Invest zaměřil na realizaci projektů v Brně a okolí. S postupem doby rozšířil svoji činnost také do Prahy a okolí. V současné době MS Invest provozuje svoji činnost převážně v Praze a Brně.

Jedním z posledních ukončených projektů je například rezidence Lužánky v Brně (celkem 94 bytových jednotek, které byly v lednu 2016 zkolaudovány, stavba začala v říjnu 2013) nebo projekt Rodinné domy Přezletice (v roce 2014 zde majitelé začali bydlet v celkem 24 rodinných domech a v roce 2016 bylo zkolaudováno celkem 33 nových domků). 

Za dobu své existence se MS Invest účastnil realizace celkem 3 720 bytů a rodinných domů, cca 20 500 m2 obchodních ploch a kanceláří a také více než 184 000 m2 pozemků (nákup, scelení, zasíťování atd.).

Společnost jednotlivé projekty buďto přímo realizuje nebo se na projektech účastní jako generální dodavatel.

 

Základní parametry dluhopisu

Upisovací období tohoto dluhopisu probíhá až do 30. 11. 2017. Chcete-li do tohoto dluhopisu investovat, neváhejte a kontaktujte nás.

Celkový objem emise je 250 mil. Kč, po jeho naplnění již nebude možné do dluhopisu investovat v rámci této emise. Účelem emise je financování developerských projektů v Praze (Rezidence Michle) a v Brně (Palác Trnitá).

Splatnost:                                       30. 11. 2022

Výnos do splatnosti:                      5,50 % p. a.

Výplata kupónů:                             ročně

Vstupní poplatek:                           0 %

Minimální výše investice:              od 20 000 Kč

Zajištění dluhopisu:                       NE

Dluhopis je vhodný jako doplněk investičního portfolia (tj. do 5 % z objemu portfolia), a to s ohledem na expozici na jednoho konkrétního emitenta.

 

Projekt Palác Trnitá v Brně

Projekt „Palác Trnitá v Brně“ počítá s výstavbou několikapatrového bytového komplexu s komerční částí. Stavba bude stát naproti Galerii Vaňkovka, tedy téměř v samém centru města Brna. V plánu je výstavba 6 500 metrů čtverečních kancelářských prostor, výstavba prostorných obchodních ploch a garáží. Stavba počítá s 192 byty.

První etapa stavby bude zahájena v r. 2018 a dokončení stavby je naplánováno na r. 2021.

 

 

Projekt Rezidence Michle v Praze

Projekt „Rezidence Michle“ počítá s výstavbou bytového komplexu sestávajícího z několika budov ve svahu uprostřed krásné zeleně. Přesto jde o lokalitu nedaleko centra Prahy. Projekt počítá s výstavbou o celkové ploše 7 000 metrů čtverečních s celkem 120 garážovými stáními.

V blízkosti bytového komplexu se nachází kompletní občanská vybavenost. Stejně jako u prvního projektu se počítá s dokončením v r. 2021.

 

 

Leták a prospekt k dluhopisu s podrobnými a povinně zveřejňovanými informacemi o emisi naleznete zde.

Sdílej
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Autor:

Další články

« Zpět na seznam článků

Specializuji se na komunikaci s veřejností a sleduji zajímavosti z oboru investování a tvorby rezerv.

Ing. Jana Nevrlová