Kde snadno najít význam pojmů z investičního prostředí? Nahlédněte do Investopedie

7. 10. 2016 | Investice

investopedie AbiviaSetkáváte se často s pojmy z oblasti investic, jejichž význam potřebujete vysvětlit? Připravili jsme pro vás slovník, ve kterém najdete nejen nejčastěji používané výrazy z investičního prostředí, ale také přehled významných osobností.

Investopedie vznikla v rámci snahy přiblížit lidem jednotlivé pojmy z investičního prostředí a zjednodušit jejich hledání skrze internet. Vše podstatné tak mohou najít velmi snadno a na jednom místě. Investopedie se zaměřuje jak na podílové fondy, tak obecně na finance a ekonomiku. Snažíme se denně přidávat další a další zajímavé pojmy. Aktuálně se můžeme pochlubit počtem bezmála 150.

Ing. Jitka Šimarová Abivia„Inspiruji se především pojmy, se kterými se denně setkávám při analýzách investičních nástrojů. Usiluji o to, aby byla Investopedie přínosná jak pro začínající, tak pokročilé investory. “ komentuje svou práci Ing. Jitka Šimarová, analytička společnosti Abivia.

Kromě slovníku pojmů najdete v Investopedii také nejvýznamnější osobnosti z oblasti investování. Většinou se jedná o osoby, které díky svým schopnostem a vynikajícím znalostem finančních a kapitálových trhů vydělali pomocí investic obrovské jmění. Jsou zde uvedeni i známí a velice úspěšní portfolio manažeři, kteří spravují ty nejznámější fondy světa.

Věříme, že se vám bude Investopedie líbit a stane se pro vás potřebným vzdělávacím nástrojem.

Sdílej
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Autor:

Další články

13. 2. 2017 | Investice

Jak začít investovat?

Tvořit rezervu by si měl každý. Pokud nevíte, jak začít investovat, můžete se obrátit na nějakého odborníka a nebo si přečíst článek, kde se dozvíte základní informace o tom, na co se před investicí zaměřit.

Pokračovat ve čtení »
19. 6. 2017 | Investice

Co dělají banky s měnovými rezervami?

Napadlo vás někdy, co dělají centrální banky s volnými měnovými rezervami? Myslíte si, že je mají uloženy na účtech? Většina centrálních bank investuje své měnové rezervy do dluhových cenných papírů a do zlata. Stále více však přibývá centrálních bank, které tyto peníze investují také do akcií. Česká národní banka není výjimkou.

Pokračovat ve čtení »
« Zpět na seznam článků

Specializuji se na komunikaci s veřejností a sleduji zajímavosti z oboru investování a tvorby rezerv.

Ing. Jana Nevrlová